Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POLICYJNE RAPORTY 03.10.2021 | odcinek #29 - Oszustwo na wnuczka, kradzież wódki i wandalizm aut

W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

00:00 Intro programu Policyjne Raporty

00:10 Na wnuczka i wypadek

W Słupsku i regionie znowu szaleją oszuści. Ofiarami przestępców działających metodą „na wnuczka” padły wczoraj 73-latka i 83-latka, które po rozmowie telefonicznej z osobą podszywającą się za wnuka, przekazały po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobiety odebrały telefon z informacją o spowodowanym wypadku i potrąceniu kobiety w ciąży. Usłyszały, że ich „wnukowie” są na komisariacie, a celem uniknięcia aresztu muszą wpłacić kaucję. Po odbiór pieniędzy z domu zgłaszali się rzekomy adwokat i policjant.

Dwie inne osoby nie dały się oszukać. Jedna seniorka była bliska przekazania pieniędzy, ale gdy za drzwiami zobaczyła mężczyznę, uznała, że nie jest on policjantem i wycofała się ze współpracy. Kolejną próbę oszustwa udaremnił prawdziwy syn, który szybko dowiedział się o telefonach do mamy i zakazał odbierania kolejnych.

01:02 Ukradła wódkę, zatrzymał ją policjant po służbie

Policjant ze słupskiej komendy, w czasie wolnym od służby ujął 36-latkę, która ukradła alkohol. Robiąc swoje zakupy, funkcjonariusz zobaczył, jak kobieta wkłada butelkę wódki do torebki. Gdy okazało się, że wyszła ze sklepu, nie uiszczając opłaty, podjął interwencję. Kobieta usłyszała już zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie wykonaniem prac społecznych.

01:27 Pijany zniszczył auta

27-letni Mateusz Z. pod wpływem alkoholu uszkodził 11 aut zaparkowanych przy ul. Nad Śluzami w Słupsku. Idą chodnikiem kluczem rysował po karoserii zaparkowanych wzdłuż samochodów. Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu odpowie za zniszczenie mienia. Właściciele samochodów wycenili swoje straty na ponad 20 tys. zł.

01:53 Outro programu

 

Policyjne Raporty Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama