Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POLICYJNE RAPORTY 17.10.2021 | odcinek #31 - Napad na 10-latkę, quad, oszustwo na kuriera i odblaski

W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

00:00 Intro programu Policyjne Raporty

00:10 Napadł i okradł dziewczynkę

Przynajmniej dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie 30-letni słupszczanin. Taką decyzję podjął sąd wobec mężczyzny, który napadł na 10-latkę i zabrał jej telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Słupska. 30-latek zaatakował dziewczynkę rozmawiającą przez telefon komórkowy, wywrócił ją na ziemię i zabrał aparat telefoniczny. Zaraz po tym... uciekł.
Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Policjanci od razu zaczęli weryfikować zdobyte w tej sprawie informacje, które doprowadziły ich do ustalenia tożsamości sprawcy, miejsca pobytu, zatrzymania i odzyskania telefonu.
Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu rozboju. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

01:06 Pijany na quadzie

Aż trzy promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca quada, który spowodował wypadek w Cecenowie, w gminie Główczyce. Do zdarzenia doszło na drodze 213. Kierowca czterokołowca stracił panowanie nad maszyną. Uderzył w krawężnik i przewrócił się wraz z quadem. 38-latek z potłuczeniami trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badania wykazały, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

01:42 Nowa metoda oszustów

Oszuści co rusz wymyślają nowe metody. W ostatnim czasie policjanci z Ustki zatrzymali 37-latka, który wyłudzał pieniądze metodą „na kuriera”. Jak ustalili kryminalni oszust próbował wyłudzić pieniądze od dwóch firm, gdzie przyszedł z rzekomo zamówioną przesyłką, za którą chciał pobrać opłatę. Swój plan zrealizował w jednym z mieszkań na terenie Ustki. Paczkę przyjął i zapłacił za nią nastolatek. Chłopak myślał, że jest to przesyłka do jego ojca. 37-latek niegdyś był kurierem i do popełnienia przestępstwa wykorzystał... starą kurtkę. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa i oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

02:24 Noś odblaski

Słupscy policjanci promują wśród mieszkańców regionu noszenie odblasków. Zwłaszcza o tej porze roku wpływają one na podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Pod hasłem „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” odbywają się spotkania z mieszkańcami prowadzone od 1 października br. Temat poruszany jest podczas wizyt w szkołach, w przedszkolach, na spotkaniach z seniorami i w trakcie codziennych rozmów z mieszkańcami. Celem działań jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Dlatego policjanci uświadamiają niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie o świcie i w porze wieczorowo-nocnej.

Pieszy, który porusza się po ciemnej drodze lub w miejscach niedoświetlonych bez odblasków jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów. Natomiast jeśli pieszy posiada elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z odległości ponad 150 m. Pamiętajmy, że odblask może uratować życie.

03:31 Outro programu Policyjne Raporty

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama