Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POLICYJNE RAPORTY 14.11.2021 | odcinek #34 - 17 osób w busie, pożar w Ustce i pijani na drodze

W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

00:00 Intro programu Policyjne Raporty

00:10 Uratowali 70-latkę

Dyżurny słupskiej komendy otrzymał zgłoszenie o palącym się mieszkaniu w bloku w Ustce. Na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy, którzy niezwłocznie ruszyli z pomocą. Mundurowi szybko ustalili, że wszyscy mieszkańcy budynku opuścili swoje mieszkania, a w lokalu, z którego wydobywał się dym, prawdopodobnie została kobieta.

Policjanci pobiegli tam, otworzyli drzwi i na podłodze znaleźli leżącą 70-latkę, którą natychmiast wynieśli na zewnątrz. Wtedy na miejsce dojechały kolejne służby, które udzielały niezbędnej pomocy zarówno poszkodowanej, jak i jednemu z pomagających policjantów, który w trakcie akcji ratowniczej zatruł się dymem.

70-latka i policjant zostali zabrani do szpitala. Tam zajęli się nimi lekarze. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

01:01 Bus napchany po brzegi

Aż 16 osób w 8-osobowym aucie przewoził 39-letni kierowca. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Autem z kierowcą jechało w sumie 17 osób. Ponadto jak stwierdzili funkcjonariusze bus nie miał ważnych badań technicznych. W związku z rażącym wykroczeniem policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 500 zł, nałożyli na niego 9 punktów karnych, zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

01:31 Pijani na drodze

Czterech pijanych kierowców zatrzymali słupscy policjanci w ostatni weekend. Funkcjonariusze prowadzą systematyczne kontrole drogowe. Ich celem jest m. in. wyeliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W jednym przypadku początek interwencji nadał wykładowca Szkoły Policji w Słupsku, który w czasie wolnym od służby uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu 49-latkowi. Za jazdę po pijanemu grozi kara do dwóch lat więzienia.

02:04 Outro programu Policyjne Raporty

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama