Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POLICYJNE RAPORTY 28.11.2021 | odcinek #36 - Włam do mieszkania, Gardna Wielka i oszustwo finansowe

W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

00:00 Intro programu Policyjne Raporty

00:10 Z tłuczkiem do mięsa na policjantów

Pod wpływem narkotyków 28-latek wybił szybę w oknie balkonowym i dostał się do cudzego mieszkania. Świadkowie zdarzenia natychmiast powiadomili o fakcie policję. Na miejsce udało się dwóch dzielnicowych. Funkcjonariusze potwierdzili włamanie oraz to, że ktoś jest wewnątrz mieszkania. Nikt jednak nie reagował na wezwania funkcjonariuszy. Mundurowi weszli do środka. Sprawca włamania jednak schował się. Z tłuczkiem do mięsa ukrył się pod stertą ubrań, koców i pościeli. Okazało się, że 28-latek jest nietrzeźwy i ma przy sobie marihuanę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

00:50 Nowe auto w terenie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gardnie Wielkiej otrzymali nowy radiowóz. Samochód został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji oraz gminy Smołdzino. Policjanci będą wykorzystywać go w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Auto już zostało uroczyście przekazane funkcjonariuszom.

01:14 Na wnuczka

Swoje oszczędności straciła 90-letnia słupszczanka. Kobieta padła ofiarą oszustów. Pod legendą spowodowania wypadku przez wnuka działali w niedzielę przestępcy, którzy od seniorki wyłudzili pieniądze. W słuchawce telefonu kobieta słyszała zapłakanego „wnuka”, który rzekomo potrącił kobietę w ciąży i potrzebował funduszy na uiszczenie kaucji. Po ich odbiór wysłał „adwokata”. Policjanci stale prowadzą rozmowy z seniorami i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa.

01:49 Outro programu Policyjne Raporty

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama