Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

POLICYJNE RAPORTY 19.12.2021 | odcinek #38 - Wejherowo, szajka złodziei i mandaty za brak maseczek

W Policyjnych Raportach przedstawiamy najważniejsze i najbardziej skandaliczne zdarzenia kryminalnego świata Słupska i regionu.

Dziś przyjrzymy się tym sprawom:

00:00 Intro programu Policyjne Raporty

00:10 Interwencja słupskiej policjantki

 

Jechała od krawężnika do krawężnika i wiozła 3-letnie dziecko. Pijaną 37-latkę zatrzymała słupska policjantka po służbie. Do zdarzenia doszło w Luzinie koło Wejherowa. Interweniowała funkcjonariuszka słupskiej komendy st. asp. Emilia Zielińska i funkcjonariusze wejherowskiej drogówki. Policjantka w czasie wolnym od służby, jadąc w kierunku Gdyni, zauważyła kierującą audi, która jechała „od krawędzi do krawędzi”. Trąbiąc i mrugając, policjantka dawała sygnały do zatrzymania się. Z powodu braku reakcji, wyprzedziła audi i w bezpieczny sposób przyblokowała kierującej dalszą jazdę.

Policjantka podejrzewała, że kobieta jest pod wpływem alkoholu, co potwierdził dalszy przebieg interwencji. Gdy podeszła do audi, w samochodzie zobaczyła małe dziecko, a od kierującej czuła alkohol. W związku z powyższym odebrała kluczyki i wezwała patrol policji. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Decyzją sądu 3-latek został przekazany pod opiekę rodzinie. Niewykluczone, że kobieta zmierzy się z konsekwencjami w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości. Wkrótce usłyszy też zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. To przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

 

01:27 Rozbita szajka włamywaczy

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli 29-latek, 24-latek i 21-latek, którzy 3-krotnie dopuścili się przestępstwa. Przestępcy okradali przede wszystkim specjalistyczne sklepy ze sprzętu budowlanego i ogrodniczego. By policjanci nie wpadli na ich trop, na miejscach zdarzeń niszczyli wszystkie kamery. Kradzione narzędzia wywozili kradzionymi z firm samochodami. Na peryferiach miasta porzucali samochody, a sprzęt zabierali ze sobą. Wpadli po tym, jak kryminalni znaleźli pojazd i przeanalizowali prywatne okoliczne monitoringi. Policjanci odzyskali częściowo skradzione przedmioty, które przekazali właścicielom. Sprawcy wkrótce odpowiedzą za przestępstwa. Każdemu z nich grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

02:12 Mandaty za brak maseczki

Ponad 1200 razy interweniowali w grudniu słupscy policjanci w kwestii przestrzegania reżimu sanitarnego. Większość interwencji dotyczyła niezasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych i komunikacji zbiorowej. Od początku miesiąca funkcjonariusze wystawili 474 mandaty karne i sporządzili 30 wniosków o ukaranie do sądu. Policja zapowiada, że w okresie przedświątecznym możemy spodziewać się jeszcze większej liczby kontroli.

02:43 Outro programu Policyjne Raporty

 

Wiadomości policyjne opracował Tomasz Częścik.

Głosu w programie udzielił Mateusz Skulski.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama