Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

2022.07.24

Jazda pod wpływem alkoholu. Masowe zatrzymania w weekend

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu kolizji drogowej w miejscowości Łupawa. Mundurowi ustalili, że 44-letnia kierująca saabem straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Od mieszkanki Gdańska policjanci wyczuli alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że w jej organizmie znajduje się ponad 1,2 promila etanolu. Dodatkowo pojazd, którym jechała pijana kobieta, nie miał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny został zatrzymany podczas wcześniejszej policyjnej kontroli.

Następnego dnia funkcjonariusze słupskiej drogówki podjęli próbę zatrzymania do kontroli pojazd marki Renault. Kierowca tego pojazdu, zamiast się zatrzymać, rozpoczął ucieczkę, a następnie porzucił pojazd i schował się w bramie jednej z kamienic. Policjanci po chwili zauważyli tego mężczyznę i go zatrzymali. Badanie alkomatem pokazało, że w organizmie 24-latka znajduje się ponad 1,7 promila alkoholu. Co więcej, po sprawdzeniu uciekiniera w policyjnym systemie informatycznym, okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 24-latek został zatrzymany i wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara odpowiednio do 2 i do 5 lat więzienia.

Podczas całego minionego weekendu mundurowi podjęli aż 8 działań wobec nieodpowiedzialnych kierujących. Sześciu mężczyzn i dwie kobiety w swoich organizmach mieli od ponad 1,2 promila do ponad 2,5 promila alkoholu. Wszyscy odpowiedzą w najbliższym czasie za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Łojewo. Kierowca Renault zderzył się z motorowerzystą

Do wypadku z udziałem kierowcy skutera doszło na drodze w pobliżu wsi Łojewo, w gminie Główczyce. Według ustaleń policji, że 37-letnia kierująca renaultem, na prostym odcinku drogi, zaczęła wyprzedzać motorowerzystę, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia się pojazdów 64-letni kierujący motorowerem z obrażeniami głowy został zabrany do słupskiego szpitala.

Na miejscu tego wypadku czynności prowadzili funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny miejsca i pojazdów, a także sporządzili dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia dokładnych przyczyn tego zdarzenia.

Bezpieczne Wakacje 2022

W ostatnich dniach słupscy policjanci przygotowali dwa festyny, które promowały bezpieczny wypoczynek letni. Pierwsza z imprez miała miejsce w Ustce, a druga w Słupsku na terenie Bulwarów nad Słupią.

Akcje organizowane są w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2022”, podczas których funkcjonariusze zorganizowali stoisko profilaktyczne, przy którym przypominają o prawidłowym i przede wszystkim odpowiedzialnym zachowaniu w rejonach akwenów wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli oraz bezpiecznego uprawiania sportów wodnych.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama