Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Obserwator 14.09.2022 | Bądź na Bieżąco - Dodatek węglowy, ogrody deszczowe i remont biblioteki

Wydanie programu informacyjnego Obserwator z dnia 14 września 2022 roku.

Czekając na dodatek węglowy
Już niemal dwa i pół tysiąca wniosków o wypłatę tak zwanych dodatków węglowych złożyli mieszkańcy Słupska w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Wypłat jeszcze jednak nie ma, bo miasto wciąż czeka na pieniądze od wojewody. Te mają się pojawić w najbliższych dniach.

 

Ogrody za miliony

Trzy miliony złotych przeznaczył Zarząd Infrastruktury Miejskiej na stworzenie sieci trawników deszczowych, które będą zatrzymywały nadmiar wód opadowych. Do przetargu na wykonanie tej inwestycji stanęły trzy firmy. Dwie niemal zmieściły się w założonej przez urzędników kwocie.


Przygotowania do oszczędności

Wciąż nie wiadomo ile słupski samorząd będzie płacić od przyszłego roku dostawcy prądu. Kolejna trzyletnia umowa jest właśnie negocjowana. Ale niezależnie od wysokości stawek miasto już planuje oszczędzać prąd. Co to oznacza w praktyce?


Wspólne sprzątanie

„Wszystkie śmieci są nasze” – to hasło tegorocznej, 29. akcji Sprzątania Świata. W Słupsku wielkie sprzątanie odbędzie się w najbliższy piątek oraz w sobotę. Grupy zorganizowane jeszcze mogą się zgłaszać do ratusza, by otrzymać pakiety do zbierania odpadów.


Przygotowania do remontu biblioteki
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje się do największego od ponad pół wieku remontu. A nawet do dwóch. Księgozbiory powoli już są przenoszone z gmachu głównego. I choć będą utrudnienia dla miłośników książek, biblioteka wciąż będzie działać.

 

Dzisiejszy serwis prowadzi Małgorzata Maciejuk.


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama