Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Obserwator 20.09.2022 | Bądź na Bieżąco - Sowieckie zbrodnie, stypendia i ulica Polna w Ustce

Wydanie programu informacyjnego Obserwator z dnia 20 września 2022 roku.

Miasto kontra gmina

Narasta spór między miastem a gminą Słupsk w sprawie sprzedaży nieruchomości w Płaszewku. Na wniosek miasta procedurę sprawdzi Najwyższa Izba Kontroli. W tej sprawie wypowiedziały się już dwa organy: Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku oraz słupski Sąd Rejonowy.

 

Rośnie węzeł transportowy

Coraz lepiej widać jak już w przyszłym roku będzie wyglądał słupski węzeł transportowy. Prace idą zgodnie z terminem. Ale oprócz węzła transportowego miasto planuje tam jeszcze jedną inwestycję.

 

Dodatki jeszcze nie teraz

W ubiegły piątek pierwsi słupszczanie mieli otrzymać dodatki węglowe. Pieniędzy na kontach mieszkańców wciąż nie ma. Co gorsza, nie ma ich również na koncie miasta, gdzie miały trafić od wojewody. Mieszkańcy czekają na pieniądze, choć nawet gdyby je dostali, to węgla w Słupsku i tak by nie kupili, bo surowca nie ma.

 

Jubileuszowy Witkacy

Prawie 60 wykonawców z całej Polski, ale również z zagranicy, wzięło udział w 25. Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy”. Obok prezentacji konkursowych nie zabrakło wydarzeń specjalnych, w tym jubileuszowych.

 

Rower zamiast samochodu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Rozwoju. Na deptaku przed słupskim ratuszem do czwartku włącznie będzie się można dowiedzieć dlaczego jazda rowerem jest lepsza od podróży samochodem. Urzędnicy będą namawiać do przesiadki na ekologiczne środki transportu i nagradzać za wiedzę o ekologii.

 

Dzisiejszy serwis prowadzi Mateusz Skulski.
 


Oceń

Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama