HISTORYCZNY CZWARTEK / Kamienne kręgi Gotów na Pomorzu

start 24.09.2020 08:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

koniec 01.10.2020 08:00

Lokalizacja: Słupsk, Partyzantów, 31a

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej serdecznie zaprasza do udziału w słupskim Historycznym Czwartku - tym razem w Galerii Kameralnej przy Partyzantów 31a.

Naszym gościem będzie archeolog Andrzej Kasprzak z Muzeum w Koszalinie. W trakcie spotkania przybliży nam tematykę kamiennych kręgów oraz ich budowniczych, czyli przedstawicieli kultury wielbarskiej. Łączona jest ona z historycznymi Gotami. Zamieszkiwali oni Pomorze w pierwszych wiekach po Chrystusie. Jedną z pozostałości po nich są kamienne kręgi.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Częścik.

Partnerzy: Instytut Historii Akademii Pomorskiej i Studenckie Koło Naukowe Historyków AP

>>>>>>>>>>>>> 

 

Uwaga! Udział w spotkaniu możliwy jest tylko po uprzednim zapisaniu się. Liczba osób ograniczona.

Zapisać można się telefonicznie lub mailowo: 59 8425674, [email protected]

Uczestnictwo równoznaczne jest z akceptacją regulaminu, którego zapisów uczestnik jest zobowiązany przestrzegać, a także wypełnienia i podpisania osobistego oświadczenia o stanie zdrowia w kierunku choroby zakaźnej SARS-COV-2.

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.