Wystawa „RAPORT WZORU / REPEAT PATTERN” Marzeny Gruszczyńskiej

start 21.02.2019 godz. 18:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

koniec 26.02.2019 godz. 18:00

Lokalizacja: Ustka, Zaruskiego 1a

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy w ramach rezydencji artystycznej

„RAPORT WZORU / REPEAT PATTERN” Marzeny Gruszczyńskiej

 

Wernisaż:

21 lutego 2019 | g. 18:00

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce | ul. Zaruskiego 1a (Mała Galeria)

Wystawa potrwa do 26.02.2019

Wstęp wolny

                                      

„Raport wzoru / Repeat pattern” jest efektem moich twórczych poszukiwań w obszarze ceramiki artystycznej i projektowania wzorów dla branży włókienniczej. Jestem stypendystką programu MNiSzW „III edycja doktorat wdrożeniowy” i od października 2018 roku realizuję program studiów doktoranckich na Międzywydziałowych Studiach Doktoranckich  na ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jednocześnie pracuję jako projektant w firmie AxPro Carpets sp. z o.o.– wiodącego producenta wykładzin i dywanów w Polsce.

Celem moich projektów i działań artystycznych jest łączenie obu obszarów dla wykreowania nowatorskich koncepcji wzorów włókienniczych. Stosowane zabiegi artystyczne wzajemnie się przenikają, dając inspirację do działań w różnych mediach. Łącząc te dwa światy, chcę wykreować nowe wartości, estetyczne inspirujące i wzajemnie uzupełniające się – w efekcie budujące nieoczywiste  reinterpretacje różnych wątków z pozoru dalekich sobie obszarów. Wskazane  w tytule wystawy pojęcie raportu wzoru odnosi się do powtarzalnego fragmentu wzoru – detalu, który wielokrotnie multiplikowany buduje wrażenie całości i ciągłości. Koncepcja wystawy stanowi dla mnie refleksję nad zmiennością form, ich funkcją, jest rodzajem impresji estetycznej. Prezentowany na wystawie cykl prac to swoisty zapis emocjonalny, a choć zogniskowany jest przede wszystkim wokół procesów warsztatowych, stanowi pomost między różnymi i wydawałoby się, dalekimi sobie światami materii i znaczeń.”

Marzena Gruszczyńska

 

Marzena  Gruszczyńska - ur. w 1989 roku w Szczawnicy. Ukończyła Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu (ceramika użytkowa). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. we Wrocławiu (Sztuka   i Wzornictwo Ceramiki), oraz Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie (Kulturoznawstwo). W swojej praktyce artystycznej działa głównie w obszarze ceramiki i rzeźby oraz wzornictwa przemysłowego dla branży włókienniczej.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.