Jubileuszowa wystawa z okazji 50-lecia pracy twórczej Andrzeja Szulca

start 22.10.2020 10:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

koniec 10.01.2021 17:00

Lokalizacja: Słupsk, Partyzantów, 31a

Andrzej Szulc urodzony w Łodzi w 1946 r. Absolwent PWSSP we Wrocławiu oraz Podyplomowego Studium Scenografii TV-Teatralno-Filmowej przy ASP w Warszawie, pod kierunkiem wybitnego twórcy prof. Józefa Szajny. Od 1974 roku do dyspozycji kol. Reżyserów w kraju i za granicą. Twórca i współautor 56 spektakli. Działalność w zakresie malarstwa sztalugowego, rysunku, projektowania plastycznego, scenografii.

Liczne realizacje teatralne w kraju i za granicą RFN-Castrop-Ranxel, Austria-Schwanberg. Uczestnik oraz Komisarz Międzynarodowych Plenerów Młodych w Miastku.

Malarstwo i akcje plenerowe połączone z odczytami – „O timbrze”, „O otyłości”, „O zaistnieniu ognia”, „Pojedynek”, „Pety”. Obok działalności plastycznej działalność literacka. Autor wierszy nagrodzonych w piwnicy poetyckiej „Bastard” – Wrocław 1970 (nagroda główna publiczności). Autor dwóch dramatów teatralnych – „Pięknotyła”, „Pakiety”, esejów poetyckich i erotyków. Twórca autorskiego spektaklu pt. „Sacrum” – Konin 05.1974r. Współtwórca, projektant oprawy plastycznej widowisk plenerowych teatru „Rondo” w Słupsku. Uczestnik plenerów „M jak morze” w Ustce.

Projektant i wykonawca wielu realizacji w zakresie malarstwa architektonicznego, herbów, witraży na terenie byłego woj. słupskiego.

 

Zdobywca nagród za scenografie do „wielkiego Małego Króla” (Wałbrzych) i „Królowej Śniegu” (Poznań).

Udział w wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą.

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.