Wystawa „Zielniki słowińskie” Joanny Dudek w ramach rezydencji artystycznej ‘Praktyki ekologiczne na polu artystycznych działań’

start 14.10.2021 17:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

koniec 31.10.2021 18:00

Lokalizacja: Ustka, Zaruskiego, 1a

Projekt ma na celu zbadanie zagadnień związanych z ziołolecznictwem etnicznych mieszkańców Pomorza – Słowińców. W ramach rezydencji chciałabym się pochylić nad ideą „rzeźby społecznej” i „żywej rzeźby” upamiętniając nie pojedynczą jednostkę, lecz grupę etniczną za pomocą ziół uprawianych w „przydomowych” ogródkach. Proces twórczy polegać będzie na rozmowach z lokalnymi mieszkańcami oraz na konsultacjach z pracownikami Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Uważam, że projekt upamiętni dawnych mieszkańców regionu a także pokaże, że ziemia, która niegdyś dzieliła, o którą kiedyś walczono, teraz może łączyć i to ona wymaga opieki i troski ponad podziałami.
/Joanna Dudek/

Joanna Dudek – artystka wizualna działająca w obszarze instalacji przestrzennej, malarstwa oraz projektowania. W swoich pracach zajmuje się cielesnością, bada relacje między psyche i some, a także relacjami między człowiekiem a naturą przez co poświęca wiele uwagi doborowi materiałów i ich właściwościom. Odwołuje się do idei holizmu jako jedności ciała, psychiki, ducha i natury. Obecnie asystentka na Wydziale Architektury Wnętrz, członkini inicjatywy „Płaskowyż Klimatyczny” współorganizowanej przez galerię Propaganda w Warszawie, w 2020 roku stypendystka MKiDN „Kultura w Sieci”, w 2019 roku uczestniczka Szkoły Letniej w Bauhaus Universitat.
Partnerem programu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

>>>>>>

Wernisaż
14.10.2021 / 17.00
Wystawa
15 - 31.10.2021
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce / ul. Zaruskiego 1a
Kuratorka / Weronika Teplicka

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.