WARSZTATY TEATRU TAŃCA BUTOH INTENSIVE

start 06.11.2018 godz. 17:00

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

koniec 27.11.2018 godz. 20:00

Lokalizacja: Ustka, Zaruskiego 1a

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej oraz rezydentka Anna Pabiś zapraszają mieszkańców Ustki i Słupska do udziału w cotygodniowym, 3-godzinnym treningu teatru tańca Butoh Intensive.

BUTOH INTENSIVE - warsztaty teatru tańca

Termin: 6, 13, 20, 27 listopada 2018 r. / godz. 17.00-20.00
Miejsce: Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, sala kawiarniana, 1 piętro


Wstęp wolny

Butoh Intensive to metoda opracowana przy współpracy z Anya Deubel w Berlinie w 2016/2017. Metoda czerpie z teatru awangardowego, tańca współczesnego, Terapii Gestalt, technik medytacji oraz psychologii CG Junga. Podstawą jest pragnienie wychodzenia poza granice swego ciała, swej wyobraźni, swego umysłu, swego serca w celu lepszego zrozumienia siebie i otaczającego nas świata.

Trening składa się z trzech części:

• rozgrzewka: medytacja, poznanie przestrzeni, nawiązanie świadomego kontaktu ze swoim ciałem i emocjonalnością oraz z uczestnikami, rozgrzanie mięśni i stawów.

• praca z ciałem: ćwiczenia fizyczne trenujące różne partie ciała, przede wszystkim mięśni głębokich, elementy tańca współczesnego, zakończone solo-improwizacjami (tzw. taniec autentyczny).

• zakończenie treningu: medytacja, joga, rytuał zakańczający, rozmowa w kole.

Ilość uczestników ograniczona do 12 osób. 

Prosimy o przyniesienie na zajęcia własnych mat do ćwiczeń.
Zapisy: Joanna Żuraw, [email protected], tel. 515 089 986

Chętni uczestnicy warsztatów mogą wziąć udział w końcowym performance dla publiczności 28.11.2018 / godz. 17.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

Ania Pabiś zajmuje się sztuką, tańcem i filmem. Bada czym jest kreatywność z perspektywy semiotyki, teorii medialnych, psychologi, filozofi przypadku i medytacji. Jej zdjęcia, wideo, instalacje i taniec podejmują problemy społeczne, artystyczne lub technologiczne i są wystawiane w Niemczech i Polsce. Współpracuje z innymi twórcami jako fotograf, filmowiec, performer, kurator i badacz. Urodziła się w 1984 roku w Polsce, studiowała fotografię na łódzkiej Filmówce po etnolingwistyce, kulturze wizualnej i gender studies w Poznaniu i Nijmegen. Tańca uczyła się m.in. u Atsushiego Takenouchi w Poznaniu oraz w Berlinie u Roberta Solomona, Furu Michiyasu, Natsuko Kono, 4Rude i Anyi Deubel.

Więcej na stronie: www.aniapabis.com/artisticpractice

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.