"Obserwator" 06.03.2019

  • 06.03.2019, 17:27
  • TV Słupsk
06_03_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Plac zabaw zamiast triady
Koniec z fontanną przy ul. Bema. Wodotrysk od lat wzbudzał kontrowersje. Dla jednych nie pasował estetycznie, dla innych był miejscem kąpieli. Teraz ma zastąpić go mini plac zabaw.

Pomóżmy stworzyć „Przystań”
W Słupsku ma powstać przedsiębiorstwo społeczne, które zapewni zatrudnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną i wieloraką. Miejsce już jest. Chęci do pracy również nie brakuje. Potrzebne są tylko fundusze na remont, który pozwoli przystosować miejsce pracy do potrzeb ludzi z niepełnosprawnościami.

Początek Wielkiego Postu
Dziś środa popielcowa. W kalendarzu katolickim Popielec jest także pierwszym dniem Wielkiego Postu. Tego dnia kapłan na znak pokuty posypuje głowy wiernych popiołem. Popiół do posypywania głów wiernych  pochodzi z palm poświęconych w zeszłoroczną Niedzielę Palmową.  Obrzęd ten rozpoczyna duchowe przygotowanie się na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Biskup diecezji  koszalińsko-kołobrzeskej Edward Dajczak zachęca wszystkich katolików do rozpoczęcia wewnętrznej przemiany już dziś.

O prawie przy kawie
To już kolejne spotkanie cyklu "Rozmowy przy kawie o prawie". Tematem ostatniego spotkania były: "Trudne wybory, czyli kodeks wyborczy wczoraj, dziś i jutro". Opowiadał o tym gość specjalny - Wojciech Hermeliński.

Krokusy w nieciekawym towarzystwie
Zbliżająca się wiosna odsłania przed nami piękniejsze oblicze świata. Chociaż do  21 marca jeszcze jest trochę czasu - w parkach i na skwerach miejskich pojawiły się pierwsze krokusy. Niestety, często w nieciekawym towarzystwie.    

Jak bezpiecznie bawić się nad wodą
 „Nie pękaj! Ratuj!” czyli praktyczne warsztaty o bezpiecznym zachowaniu nad wodą w okresie zimowym odbyły się w Ustce. Była to pierwsza część działań realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe