Obserwator 12.03.2019

  • 12.03.2019, 18:24
  • TV Słupsk
12_03_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

 

Kościoły odnowione

Dwie słupskie świątynie: kościół Mariacki oraz Najświętszego Serca Jezusowego zyskały odnowione oblicza. Łączny koszt renowacji to ponad 5 milionów złotych.

Echa podwyżki cmentarnej nie milkną

Radni chcą wyjaśnień w sprawie blisko 400 procentowej podwyżki opłat za groby. Zapytania w tej sprawie trafiły już do prezydent Słupska. Sprawa będzie dyskutowana na klubach radnych i nie wykluczone, że swój finał znajdzie na sesji.

Sprzecznenakazy z UM

Dwa sprzeczne nakazy otrzymali mieszkańcy ul. Konopnickiej w Słupsku z Urzędu Miejskiego oraz podległego mu Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Jeden mówi o konieczności opłacenia dzierżawy lokalu za cały rok 2019, a drugi o konieczności jego oddania na początku maja tego roku. 

Pomorski Dzień Treningowy

Są wśród nas młodzi ludzie, których niepełnosprawność intelektualna i fizyczna wyklucza z udziału w dyscyplinach sportowych oferowanych w ramach Olimpiad Specjalnych. I właśnie z myślą o nich  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Słupsku organizuje Pomorski Dzień Treningowy. W tegorocznych zawodach  wzięło  udział  ok. 40 zawodników z kilku ośrodków specjalnych w regionie.

 Praca i terapia dla bezrobotnych

Rusza nabór chętnych do następnego etapu projektu „Postaw na pracę II”. Kolejnych 12 osób trwale bezrobotnych może odmienić swoje życie.

 

TV Słupsk

Pozostałe