Obserwator 14.03.2019

  • 14.03.2019, 17:23
  • TV Słupsk
14_03_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Nauczyciele protestują
Słupscy nauczyciele przygotowują się do strajku. Od pracy mają odstąpić ósmego kwietnia tuż przed serią egzaminów w gimnazjach i szkołach podstawowych. Solidarnie twierdzą, że strajk jest ostateczną formą protestu, ale nie mają innego wyjścia.

Przeszczepy węzłów chłonnych w Słupsku
Słupski szpital jest jedynym na Pomorzu i drugim w kraju, w którym wykonano nowatorską metodą operację przeszczepu węzłów chłonnych. W najbliższych dniach specjaliści przeprowadzą kolejne tego typu zabiegi.

Trasa potrzebna do życia regionu
W Słupsku gościł przedstawiciel Komisji Europejskiej Wolfgang Munch. Stwierdził, że budowa trasy S6 jest kluczowa dla Pomorza Środkowego.

Wielkie kiszenie w SP4
Promocja zdrowego odżywiania w połączeniu z nauką kiszenia? Brzmi ciekawie. Tak też było na warsztatach, jakie zorganizowała grupa uczniów ze słupskiego Mechanika. Dzięki tej inicjatywie niezwykły świat kiszonek poznały dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 4.

Jaka to ulica?
Podwójną nazwę nosi ulica, która leży na granicy miasta Słupska i gminy wiejskiej Słupsk. Z jednej strony nosi nazwę „Kaszubska”, a z drugiej „Miejska”, chociaż w jednym i drugim przypadku ciągle jest tą samą ulicą.

Główna ulica zamknięta latem
Podyskutuj na temat sposobu sezonowego zamknięcia głównej ulicy w Ustce, czyli Marynarki Polskiej. Władze kurortu zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie planowanego zamknięcia.

 

TV Słupsk

Pozostałe