Obserwator 11.04.2019

  • 11.04.2019, 17:21
  • TV Słupsk
11_04_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Drugi dzień egzaminów
Przedmioty przyrodnicze i matematyka są tematem drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych, które mimo strajku nauczycieli przeprowadzane są w planowanym terminie. W Słupsku i powiecie słupskim przystępuje do nich blisko 850-cioro uczniów z ostatniego rocznika gimnazjalistów.

Dwa razy drożej za Legionów Polskich
Blisko dwa razy więcej, niż na ten cel przeznaczyło miasto, zażądała firma Starbag za wybudowanie ulicy Legionów Polskich w Słupsku. Była to jedyna oferta w tym przetargu.

Ku integracji społecznej
Trwa rewitalizacja ulicy Długiej w Słupsku. Oprócz zmian infrastrukturalnych na jej terenie planowane są też działania tak zwane miękkie, związane z edukacją i integracją społeczną. W tym celu powstaje „Dom Sąsiedzki”, którego budowa wchodzi właśnie w końcowy etap. A co konkretnie będzie działo się w tej placówce?

Kiedy na wystawę prac Witkacego?
Z zewnątrz już świeci swoim blaskiem. Wnętrze jest właśnie aranżowane. Mowa o świeżo wyremontowanym budynku Białego Spichlerza w Słupsku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem słupszczanie już w czerwcu tego roku będą mogli obejrzeć obecnie montowane w placówce wystawy.

Charytatywnie i tanecznie
To będzie wyjątkowe wydarzenie nie tylko ze względu na ucztę duchową, ale także cel. Mowa o charytatywnym przedstawieniu  Teatru Tańca Enza pt. UTERO, które w najbliższą sobotę odbędzie się w Ośrodku Teatralnym Rondo.

Klub seniora w Ustce
Usteccy seniorzy nie mają czasu na nudę. W ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku działa klub seniora. To nowe miejsce, którego celem jest integracja mieszkańców.

 

TV Słupsk

Pozostałe