Obserwator 13.05.2019

  • 13.05.2019, 17:24
  • TV Słupsk
13_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Społecznicy sprzątali Słupię
Kilkadziesiąt osób w kilka godzin posprzątało Słupię w okolicy Parku Kultury i Wypoczynku. To kolejna akcja, którą przygotował Tomasz Urbaniak, miłośnik naszego miasta i regionu.

Ekospływ dla czystości
Pozostajemy w temacie porządków. O Słupię dba się nie tylko w Słupsku. Akcję sprzątanie rzeki urządzili także nurkowie, kajakarze i piechurzy z Ustki.

Rosyjscy motocykliści na słupskim cmentarzu
Kwiaty i znicze pamięci  pod pomnikiem żołnierzy Armii Czerwonej poległych w walkach o Ziemię Słupską złożyli w miniony piątek członkowie rosyjskiej grupy motocyklistów, która przyjechała do naszego miasta specjalnie w tym celu. Rosjanie oddali także hołd polskim ofiarom zbrodni NKWD, zamordowanym w Lesie Katyńskim i na całym obszarze byłego Związku Radzieckiego.

Święto strażaków
Na czwarty dzień maja co roku przypada dzień św. Floriana - patrona  strażaków, hutników, koksowników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy, czyli zawodów nieodłącznie związanych z ogniem.
Najbardziej znane z nich to święto strażaka. W tym roku obchodzone było w piątek, 10 maja.

Słupski Festiwal historyczny
Trzy dni historycznych emocji za nami. V już Słupski Festiwal Historyczny cieszył się ogromnym powodzeniem. Imprezę zakończył piknik w Kobylnicy.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe