Obserwator 15.05.2019

  • 15.05.2019, 17:30
  • TV Słupsk
15_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Jubileusz Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna
Jubileusz 30-lecia istnienia obchodzi w tych dniach słupskie Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna. Z tej okazji jego członkowie oraz przedstawiciele władz złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym kresowiaków budujących powojenny Słupsk.

Miasto ma wrócić nad rzekę
Przywrócenie rzeki miastu - taki jest cel projektu artystycznego, który w dniach od 19 do 25 maja br. chce realizować nad brzegami Słupi niezależna warszawska reżyserka Agata Dyczko. W ramach tej realizacji przewidziano szereg występów artystycznych, koncertów, performansów i... audycji dźwiękowych.

Zamieszanie przy Konopnickiej
Jak już informowaliśmy - najemcy garaży i mieszkania komunalnego na podwórzu kamienicy przy ul. Konopnickiej 28 na początku roku otrzymali jednocześnie dwa pisma z PGM. W jednym nakazywano im opłacenie czynszu do końca roku 2019, w drugim opuszczenie najmowanych pomieszczeń do końca maja br.

Wiarusy dla hospicjum
Ponad 200 słuchaczy i wojskowe piosenki – tak wyglądał ostatni koncert zespołu Wiarusy. Wojskowy zespół zaśpiewał specjalnie na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

Działania na rzecz czystego powietrza
 Zgodnie z zapowiedzią samorządowcy z Ustki przygotowali raport z działań Zespołu ds. wdrożenia działań na rzecz wzrostu jakości powietrza w Ustce. Przypomnijmy, że Zespół został powołany w marcu przez burmistrza Jacka Graczyka, a w jego skład weszli przedstawiciele urzędu i spółek miejskich.
 

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe