Obserwator 12.06.2019

  • 12.06.2019, 20:00
  • TV Słupsk
12_06_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Bez zagrożeń reformy edukacji w Słupsku
Nie ma zagrożeń w Słupsku dla sprawnego przejścia w nowy system edukacji po zlikwidowaniu gimnazjów - informuje dyrektor Anna Sadlak z wydziału edukacji w Ratuszu. Wszyscy chętni znajdą miejsca w szkołach ponadpodstawowych i tzw. szkołach branżowych, czyli dawnych zawodówkach.

Elektroniczne ułatwienia dla niepełnosprawnych
Porozumienie o możliwości składania przez niepełnosprawnych dokumentów i wniosków drogą elektroniczną podpisały władze Słupska z pomorskim oddziałem PFRON-u. To duże ułatwienie, szczególnie dla osób z dysfunkcją ruchu, które teraz będą mogły wysyłać dokumenty bez potrzeby wychodzenia z domu.

Historycznie w bibliotece
We wtorek odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „Ludzie i miejsca na historycznej mapie Ziemi Słupskiej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej Słupsku. Bohaterką tego wydarzenia była Maria Zaborowska.

Debatowali o zagrożeniach w cyberprzestrzeni
Słupsk po raz kolejny stał się centrum debaty naukowej. Na Akademii Pomorskiej odbyła się konferencja pt. „Współczesny człowiek wobec zagrożeń w Cyberprzestrzeni”.

Warsztaty na budżet obywatelski
Lada moment rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego w Ustce. Aby ułatwić procedury związane z przygotowaniem wniosków samorządowcy z Ustki przygotowują specjalne warsztaty dla mieszkańców.

 

TV Słupsk

Pozostałe