Obserwator 17.10.2019

  • 17.10.2019, 23:22
  • TV Słupsk
17_10_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Jaki nowy Stary Rynek
Mieszkańcy mogą współdecydować o tym, jak po renowacji będzie wyglądało jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście. Właśnie rozpoczęły się konsultacje dotyczące przebudowy Starego Rynku. Projekt ma powstać jeszcze w tym roku.

Więcej jedzenia, więcej szczurów
Przez najbliższy miesiąc właściciele, administratorzy lub zarządcy budynków mają obowiązek przeprowadzenia deratyzacji. Tymczasem szczurów w naszym sąsiedztwie jest tak dużo, bo często sami, nawet nieświadomie, zapraszamy je do siebie.

Parki wolne od alkoholu
Osoby pijące alkohol w parkach, na skwerach, a nawet na podwórkach muszą liczyć się z mandatami wystawionymi przez strażników miejskich. A kary przy okazji sypią się nie tylko za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Mieszkania czekają
Nowe mieszkania czekają na słupszczan. Ruszył nabór wniosów na lokale w rewitalizowanym obszarze miasta.

Dzień edukacji w Ustce
W Szkole Podstawowej nr 1 miały miejsce miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz Jacek Graczyk wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Jackiem Maniszewskim wręczyli nagrody wyróżniającym się dyrektorom, nauczycielom oraz uczniom.

Dla czystego powietrza
Czwarty czujnik monitorujący czystość powietrza pojawił się w Ustce. Nie jest to zwykłe urządzenie badające stan zanieczyszczenia, ale także stacja meteorologiczna dzięki której ustczanie dowiedzą się o pogodzie.
 

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe