Obserwator 22.10.2019

  • 22.10.2019, 17:21
  • TV Słupsk
22_10_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

IPN na słupskim cmentarzu
Grobu „Kmicica”, czyli kpt Stefana Dębickiego na słupskim cmentarzu szukali specjaliści z Zespołu Biura Poszukiwawczego Instytutu Pamięci Narodowej. Oficer wsławił się ucieczką z więzienia na lubelskim zamku. Został zastrzelony przez UB pod Słupskiem.

Urodziny Pierwszych Słupszczan
60-rocznicę powstania świętuje Koło Pierwszych Słupszczan. To organizacja, która zrzesza mieszkańców, którzy przybyli na te tereny po 1945 roku.

Urodziny ogólniaka
160. urodziny budynku szkoły świętowali uczniowie, nauczyciele oraz absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Gmach jest najstarszym na Pomorzu Środkowym, który nieprzerwanie pełni funkcję szkoły.

Niemen non stop
Muzyka Czesława Niemena rozbrzmiewała w teatrze Rondo podczas 13. edycji festiwalu młodych talentów „Niemen Non Stop”. Gościem specjalnym wydarzenia była Natalia Niemen, córka artysty.
 
60 lat Klubu Plastyka
Miłośnicy twórczości amatorskiej z całego regionu spotkali się w Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku na gali z okazji 60-lecia istnienia Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego.
 
To było dobre lato
Ustczanie podsumowali miniony sezon letni. Zdecydowanie tegoroczne lato należało do jednych z najlepszych. Dopisała pogoda oraz turyści, a miasto zadbało o atrakcje na najwyższym poziomie. 
 

 

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe