Obserwator 30.10.2019

  • 30.10.2019, 23:19
  • TV Słupsk
30_10_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Zmiany w okolicy cmentarzy
W okresie święta zmarłych zmieni się komunikacja w kierunku słupskich cmentarzy, inny będzie również układ komunikacyjny w okolicy obu nekropolii. Nie wszędzie dojedziemy samochodami, wygodniej więc będzie jeździć komunikacją zbiorową. A ta 1 listopada będzie bezpłatna.

Tarta dyniowa w Rękodzielni
Halloween, choć wzbudza kontrowersje wśród różnych środowisk zadomowił się w naszym kraju. Celtycką tradycję postanowili wykorzystać specjaliści z Rękodzielni Słupskiego Ośrodka Kultury i przygotowali wyjątkowe warsztaty dyniowe.

Słupski Nikifor
Słupsk ma swojego Nikifora, który w wyjątkowy sposób patrzy na miasto, region i Pomorze. Mowa o Henryku Jachimku. W Muzeum Pomorza Środkowego otwarto wystawę jego prac.

Twórczość niepełnosprawnych
"7 pasji" - pod takim hasłem odbył się tegoroczny VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Nie zabrakło wielkich emocji i kreacji scenicznych. Imprezie patronował starosta słupski.

Ustka czeka na pociągi
Pociąg Słoneczny, kursujący na trasie Warszawa – Ustka, przewiózł w tym roku nad morze rekordową liczbę pasażerów – ponad 127 tysięcy. To nie jedyna dobra informacja związana z koleją. To pewne, że na trasę Słupsk-Ustka wracają systematyczne połączenia.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe