Obserwator 06.11.2019

  • 06.11.2019, 17:16
  • TV Słupsk
06_11_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Reklamy w mieście po nowemu
Miasto ustala zasady wywieszania reklam. Nie każda będzie mogła pojawić się w dowolnym miejscu. W wielu lokalizacjach banerów w ogóle już nie zobaczymy. To zakłada uchwała, która będzie regulować warunki wywieszania i stawiania tablic reklamowych.

Parki będą jak nowe
Rozpoczęła się przebudowa parku przy alei Sienkiewicza. Jeszcze w tym roku pojawi się tam między innymi nowe oświetlenie oraz elementy małej architektury. Natomiast w przyszłym roku prace prowadzone będą w parku imienia Jerzego Waldorffa, sąsiadującym z nim placu błogosławionego Bronisława Kostkowskiego, a także w parku przy Placu Powstańców Warszawskich.

Piłsudskiego do remontu
Nowe nawierzchnie jezdni i chodników, rondo na ważnym skrzyżowaniu, droga rowerowa, oświetlenie i elementy kanalizacji deszczowej – tak już za kilka miesięcy będzie wyglądać ul. Piłsudskiego. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę jednej z najważniejszych dróg prowadzących na osiedle Niepodległości.

Autobusy na chorobowym
Część miejskich autobusów nie wyjechało na trasy. Mieszkańcy mieli problem z dojazdem do  pracy i szkół. Powód?- aż 19 kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji przyniosło niemal jednocześnie zwolnienia lekarskie.

Niepodległa po ustecku
Premiera filmu o usteckich losach bohatera z Westerplatte i parada mieszkańców – to tylko, niektóre atrakcje, jakie z okazji 11 Listopada będą miały miejsce w Ustce. Kurort intensywnie przygotowuje się do 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe