Obserwator 12.11.2019

  • 12.11.2019, 23:04
  • TV Słupsk
12_11_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Biało-czerwony Słupsk
Tak jak w całym kraju również w Słupsku świętowano rocznicę odzyskania Niepodległości. Słupskie obchody rozpoczęła msza w intencji ojczyzny, następnie uczestnicy przemaszerowali pod ratusz.

Bieg Niepodległości
Tradycją słupskich obchodów odzyskania wolności przez Polskę jest Bieg Niepodległości. Na starcie tegorocznego stanęła rekordowa liczba biegaczy, bo aż pół tysiąca.

Rozśpiewany listopad
Pierwszy raz 11 Listopada świętowany był w Słupsku śpiewająco. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych było ostatnią częścią oficjalnych obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości w mieście.

Szkoła do hymnu
Minister edukacji narodowej zainicjował ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się zatem okazją do jednoczesnego  odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" przez  4 miliony uczniów.  Do akcji bowiem zgłoszono  niemal  20 tysięcy placówek oświatowych.

Niepodległa po ustecku
Apel poległych, przemarsz mieszkańców i premiera filmu – tak w skrócie można opisać obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości w Ustce. W obchody licznie włączyli się mieszkańcy kurortu.

TV Słupsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe