Obserwator 20.11.2019

  • 20.11.2019, 17:26
  • TV Słupsk
20_11_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Dom sąsiedzkiej integracji
Placówka wsparcia dziennego, czyli Dom Sąsiedzki powstał przy ul. Długiej. Już za dwa tygodnie młodzi ludzie z tego rejonu miasta znajdą tam swoje miejsce. Będą się bawić, rozwijać swoje pasje i talenty, a nawet uprawiać warzywa.

Nasze drogie śmieci
Podwyżka cen wywozu śmieci będzie jednym z głównych tematów najbliższej sesji rady miejskiej w Słupsku. Z propozycji uchwały wynika, że mieszkańcy bloków i kamienic, którzy segregują odpadki, zapłacą 18 złotych od osoby miesięcznie.

Profilaktyka przeciwko boreliozie
Trwa program profilaktyki boreliozy w powiecie słupskim. Bezpłatnym badaniom będą mogły poddać się osoby od 20. roku życia, u których wcześniej nie stwierdzono tej choroby i które nie były leczone z jej powodu. Samorządowcy przygotowali także konferencję poświęconą tej groźnej chorobie.

Studencka jazda za darmo
Grupa radnych proponuje, by studenci i doktoranci mogli jeździć komunikacją miejską za darmo. Projekt trafi na najbliższą sesję rady miejskiej. Ma to być wstęp do tego, by zarówno dzieci, jak i młodzież mogła jeździć autobusami bez obowiązku kupowania biletu.

Z bronią na dziki, z miną na kierowców
Prezydent miasta zapowiedziała, że wystąpi do radnych z propozycjami, które mają poprawić bezpieczeństwo mieszkańców, zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Na dwie inwestycje potrzeba niespełna 30 tysięcy złotych.

Umeblowane serce Ustki
Ulica Marynarki Polskiej w Ustce zmienia swoje oblicze. Na głównej ulicy kurortu ustawiono nowe meble miejskie.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe