Obserwator 05.12.2019

  • 05.12.2019, 19:06
  • TV Słupsk
05_12_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Wywóz śmieci będzie droższy
18 złotych od osoby – tyle od marca przyszłego roku zapłacimy za wywóz śmieci posegregowanych. Nieco mniej mogą zapłacić mieszkańcy domków jednorodzinnych, znacznie więcej ci, którzy nie zdecydują się na segregację śmieci. Nowe opłaty i regulamin wywozów odpadków przyjęli radni podczas ostatniej sesji.

Rowerem bagażowym za darmo
Jedenaście rowerów cargo kupiło miasto. Wiosną za darmo będzie mógł wypożyczyć każdy chętny. Takimi rowerami będzie można przewozić nie tylko towary, ale również dzieci.

Najpierw droga, potem hale
Nawet kilkuset mieszkańców Słupska i regionu znaleźć może pracę w firmie, która powstanie przy ul. Bohaterów Westerplatte. Najpierw jednak miasto musi wybudować tam drogę. Ta inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Mistrzostwa Pomorza w Słupsku
Sześć drużyn chłopców walczyło o tytuł Mistrza Pomorza w piłce halowej Szkół Specjalnych. Zawody rozegrano w Słupsku. Bezkonkurencyjni byli piłkarze z Bytowa.

Powrót pociągów
Od 15 grudnia trasę Ustka – Słupsk znów będzie można pokonać koleją. Co więcej do końca roku przejazdy będą bezpłatne. Samorządowcy zapraszają mieszkańców do korzystania z tej formy transportu.

Świąteczna Ustka
Sprawmy by Ustka wyglądała wyjątkowo – pod takim hasłem burmistrz Jacek Graczyk zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie „Iluminacje Świąteczne 2019”. Na autorów najładniejszych świątecznych dekoracji czekają atrakcyjne nagrody.

 

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe