Obserwator 09.01.2020

  • 09.01.2020, 17:30
  • TV Słupsk
09_01_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Do sądu ze Skarbem Państwa
16 i pół miliona złotych od Skarbu Państwa domagają się władze miasta tytułem zaniżonej dotacji na zadania zlecone. Proces w tej sprawie rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

Żywność już się nie zmarnuje
Sklep społeczny powstał przy ul. Mickiewicza 48. Tam żywność mogą odbierać osoby starsze, a docelowo również bezdomni i ubodzy. Produkty pochodzą z darów od sklepów wielkopowierzchniowych i mają krótki termin przydatności do spożycia.

Sąsiedzi mają swój dom
Przy ul. Długiej od kilku tygodni działa Dom Sąsiedzki. To piąta w Słupsku Placówka Wsparcia Dziennego. Na zajęcia przychodzić tam mogą najmłodsi i najstarsi mieszkańcy okolicy.

Podwórko sztuki
Takiego przedsięwzięcia artystycznego w Słupsku już dawno nie było. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprosiła do współpracy grupkę dzieci. Ich dzieła można podziwiać w Baszcie Czarownic.

Ferie w kurorcie
Nie będzie czasu na nudę podczas ferii w Ustce. Miejskie instytucje przygotowały bogatą ofertę zajęć kulturalnych, sportowych i kreatywnych. Każdy chętny powinien znaleźć coś dla siebie.

Orkiestra serc w Ustce
Już w najbliższą niedzielę ruszy 28. Finał największej w Polsce akcji charytatywnej – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ustce, tradycyjnie sztabem Orkiestry jest ustecki Dom Kultury. Jeszcze do piątku (10 stycznia) można przynosić upominki i gadżety z przeznaczeniem na niedzielną licytację.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe