Obserwator 30.01.2020

  • 30.01.2020, 17:18
  • TV Słupsk
30_01_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Radni obradowali na sesji
Wyjątkowo krótka była pierwsza w tym roku sesja rady miejskiej. Podcza godzinnego spotkania radni zdecydowali m.in. o wprowadzeniu 60-procentowej bonifikaty od jednorazowej opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntu pod nieruchomością mieszkalną.

Nowe przepisy na reklamy
Przedsiębiorcy, którzy chcą reklamować się w przestrzeni publicznej, od początku roku powinni to robić zgodnie z zapisami tak zwanej uchwały reklamowej. Jeśli się nie dostosują, mogą zapłacić kary. Nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Dyrektor ucieka przed wypaleniem
To już pewne. Michał Tramer latem tego roku przestanie być dyrektorem Teatru Laki Tęcza. Postanowił nie walczyć o przedłużenie kontraktu.

Szkoły z tarczami
Władze miasta wręczyły dyrektorom słupskich szkół ponadpodstawowych Złote i Srebrne Tarcze. To wyróżnienia przyznane placówkom oświatowym w najnowszym rankingu „Perspektyw”.

Samorząd zachęca do sms-ów
Choć działa już od kilku lat władze Ustki zachęcają mieszkańców do włączenia się do bezpłatnego systemu powiadomień sms. Dzięki krótkim informacjom tekstowym samorządowcy komunikują się z ustczanami.

Drabina naprawi usteckie chodniki
Pracownicy Spółdzielni Socjalnej DRABINA rozpoczęli wymianę nawierzchni chodnika w parku przy Placu Wolności w Ustce. Na tym jednak nie koniec prac, które w najbliższej przyszłości w mieście wykonają pracownicy spółdzielni.

 

 

TV Słupsk

Pozostałe