Obserwator 04.02.2020

  • 04.02.2020, 18:00
  • TV Słupsk
04_02_obserwator_slupsk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

To kłusownicy zastrzelili żubra
Policja zatrzymała dwóch młodych mieszkańców powiatu słupskiego i lęborskiego, podejrzanych o zastrzelenie żubra. Funkcjonariusze zabezpieczyli u 21 i 29-latka broń i sprzęt do nielegalnych polowań.

Piłsudskiego już w remoncie
Rozpoczął się remont ul. Piłsudskiego. W ciągu najbliższych miesięcy powstaną tam nowe nawierzchnie ulicy i chodników, wybudowane zostanie rondo, powstanie ścieżka rowerowa, będzie też nowe oświetlenie. Ułożone również zostaną nowe instalacje podziemne.

Pracownie symulujące rzeczywistość w AP
Najnowocześniejszymi pracowniami symulacji medycznych może pochwalić się Akademia Pomorska w Słupsku. Dzięki nowoczesnym fantomom i sprzętowi studenci będą mogli szkolić się w doskonałych warunkach.

Z reżyserem nie tylko o kinie
Krzysztof Zanussi, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich reżyserów, spotkał się w Słupsku z seniorami i studentami. Mówił o kinie, ale również o religii, filozofii, guście i kulturze. Nie zabrakło wspomnień z dzieciństwa, młodości i zawodowych anegdot.

Litry krwi, nie tylko dla Jakuba
Ponad 14 litrów krwi oddali słupszczanie i mieszkańcy regionu podczas akcji zorganizowanej ostatniego dnia stycznia przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK
przy Krajowej Administracji Skarbowej w Słupsku. Krew oddawano dla siedmioletniego Jakuba Kałuca ze Smołdzina.

Wielkie dyktando w Ustce
Blisko pięćdziesięciu młodych mieszkańców powiatu słupskiego rywalizowało w konkursie Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego”. Cykliczna impreza organizowana w Ustce odbyła się już po raz dwudziesty pierwszy!

 

 

 

TV Słupsk

Pozostałe