Obserwator 05.02.2020

  • 05.02.2020, 22:49
  • TV Słupsk
05_02_obserwator_slupsk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Policja szuka świadków
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku proszą o kontakt osoby, które były świadkiem wypadku drogowego, do którego doszło 19 stycznia około godz. 23.00 na węźle Łosino-Głobino, na obwodnicy Słupska. W zdarzeniu uczestniczyli 20-letni kierujący pojazdem Opel Corsa i 60-latek jadący pojazdem marki VW Tiguan. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu, a ich samochody w całości spłonęły.

Niemal sto kamer widzi miasto
Rozwija się system monitoringu miejskiego. Najważniejsze ulice, place i skrzyżowania w Słupsku obserwuje już niemal sto kamer. Do końca miesiąca zamontowanych zostanie jeszcze ponad 50.

Chodnik do remontu
Przez najbliższe kilkanaście dni na pieszych przechodzących przez ulicę Tuwima czekają utrudnienia. Wszystko z powodu remontu chodnika. Kamienna kostka wymieniana jest tam na betonowe płyty.

Urzędnik zapuka z podatkiem
Od najbliższego piątku do końca miesiąca urzędnicy miejscy roznosić będą decyzje o wymiarze podatków lokalnych. Należna miastu kwota rozłożona zostanie na raty. Pierwszą zapłacić należy do połowy marca, można też od razu uiścić całą sumę. Co ważne, urzędnicy nie przyjmują gotówki, podatek można wpłacić tylko na numer konta znajdujący się w zawiadomieniu.

Bal Dobrych Serc
Integracyjny Bal Karnawałowy dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z terenu całej Gminy Słupsk po raz piętnasty zorganizowało Stowarzyszenie Dobre Serca. Wspomagali je przy tym pracownicy Urzędu Gminy Słupsk, Centrum Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna oraz wolontariusze z terenu całej gminy.

Jest Nadzieja na nowy dach
Spontaniczny pomysł dwóch słupskich piłkarzy zamienił się w nadzieję na nowy dach dla fundacji Nadzieja. Podczas turnieju piłkarskiego, który odbył się pod koniec ubiegłego roku, udało się zebrać 15 tysięcy złotych. Pieniądze właśnie przekazano fundacji.

Ustka z jeszcze lepszym powietrzem
Powstał program działań na rzecz wzrostu jakości powietrza w Ustce”. Opracował go powołany przez Burmistrza Jacka Graczyka Zespół, który zajmuje się kompleksowo zagadnieniem jakości powietrza.

 

 

TV Słupsk

Pozostałe