Obserwator 11.02.2020

  • 11.02.2020, 17:21
  • TV Słupsk
11_02_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Kolejna obwodnica
Budowa kolejnej obwodnicy Słupska na kierunku północ – południe to główny temat poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznika prasowego rządu, ministra Piotra Müllera.
Obwodnica, której koszt szacuje się na ok. 300 milionów złotych ma „odkorkować” miasto na słupsko-kobylnickiej części drogi krajowej nr 21.

Pomogliśmy małej Amelce
Ponad 40 tysięcy złotych zebrali mieszkańcy Słupska i regionu podczas charytatywnej akcji Niedziela dla Amelki. W hali Gryfia i klubokawiarni Duo Cafe bawiło się i licytowało kilkaset osób. Choć ta akcja już się zakończyła, wziąż jeszcze można pomagać chorej na raka dziewczynce.

Mocno powiało w regionie
Kilkanaście interwencji strażaków, zerwane poszycie dachu, połamane drzewa, uszkodzone samochody i przerwy w dostawie prądu – przez region słupski w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszedł orkan Sabina.

Po numerek do urzędnika
W wyniku ataku wandali nie działa kolejkomat w słupskim ratuszu. Sprawą zajmuje się policja. Nie wiadomo, kiedy biletomat ponownie zacznie działać. Mieszkańcy, którzy mają do załatwienia sprawę w urzędzie, będą dostawali numerki od urzędników.

Tramwaj pełen kultury i sztuki
Przystanek Ceramikarnia – tak teraz nazywa się tramwaj stojący przy ul. Nowobramskiej. Od soboty jest to miejsce prezentacji słupskiej ceramiki, ale także literatury o mieście. Nie zabrakło również miejsca na prezentację prac słupskich twórców.

Dyżury dla mieszkańców
Kolejne udogodnienia dla mieszkańców przygotowane zostały w Urzędzie Miasta w Ustce. Dla wszystkich mieszkańców Ustki - zarówno pracowników firm, jak i właścicieli przedsiębiorstw - odbywać się tam będą dyżury specjalistów z Państwowej Inspekcji Pracy.

 

TV Słupsk

Pozostałe