Obserwator 19.03.2020

  • 19.03.2020, 17:57
  • TV Słupsk
19_03_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Kolejne utrudnienia w szpitalu
Słupski szpital zwiesza wszystkie zabiegi na oddziale hematologii i transplantologii. Jednak uruchamia możliwość zasięgnięcia informacji o stanie zdrowia wszystkich pacjentów przebywających w placówce przez telefon. Trzeba jednak spełnić jasno określone wymogi.

Szpital apeluje o sprzęt
Słupski szpital poszukuje sprzętu ochronnego. Dlatego zwrócił się z apelem do firm z branży medycznej o przedstawienie oferty między innymi na zakup maseczek i fartuchów ochronnych.

Inwestycje (wciąż) zgodnie z planem
Zagrożenie epidemiczne nie wpłynęło na realizację miejskich inwestycji. Drogowcy wciąż pracują na kilku ulicach w Słupsku, wkrótce zobaczymy ich w kolejnych lokalizacjach. Gorzej jest z pracami projektowymi, przy których wymagane są przepływy dokumentów.

Usteckie spółki z ograniczeniem
Spółki miejskie w Ustce nie przyjmują interesantów lub znacznie ograniczają przyjęcia. Ma to związek z potencjalnym zagrożeniem epidemiologicznym. Podobne procedury obowiązują w całym kraju.

Rekrutacja w cieniu pandemii
Trwa rekrutacja do szkół w Ustce. Z uwagi na obecną sytuację obywa się ona w sposób praktycznie bez kontaktów osobistych osób zainteresowanych z przedstawicielami placówek.

Skarpetki do czytania
W najbliższą sobotę w teatrze Tęcza miała się odbyć premiera przedstawienia "Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek". Ponieważ teatr jest zamknięty, aktorzy w czasie planowanego spektaklu będą czytać dzieciom fragmenty książki, na podstawie którego miał powstać spektakl.

Place nie dla dzieci
Miasto zamyka place zabaw. Wszystko po to, żeby maluchy i ich rodzice nie gromadzili się w miejscach publicznych. A takich przypadków w ostatnich dniach było sporo.

Pomysłowa młodzież
Place zabaw są zamknięte, ale młodzież potrafi świetnie zagospodarować swój wolny czas – przykładem tego są uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku.

 

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe