Obserwator 24.03.2020

  • 24.03.2020, 17:28
  • TV Słupsk
24_03_obserwator_poprawiony.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Miasto może pomóc biznesowi
W ciągu kilku dni władze miasta zdecydują, w jaki sposób pomóc przedsiębiorcom, którzy nie prowadzą swoich biznesów w związku z pandemią koronawirusa. Według wstępnych wyliczeń urzędników, ze wsparcia może skorzystać nawet ponad 200 właścicieli firm.

Wolontariusze pomagają pacjentom
Zamknięty dla odwiedzających słupski to kłopot dla bliskich wielu pacjentów. Od początku tego tygodnia ponownie będą oni mogli przynosić chorym niezbędne rzeczy. Przekażą je jednak nie osobiście, ale przez wolontariuszy.

Szpital pełen darów
Maseczki, rękawiczki, okulary, gogle, kombinezony, płyny dezynfekujące – takie dary od mieszkańców regionu – zarówno osób prywatnych, jak i firm – już otrzymuje, albo niebawem otrzyma słupski szpital. Komu będą służyć oraz gdzie jeszcze szpital zaopatruje się w niezbędne artykuły ochrony osobistej? I przede wszystkim, czy jest niebezpieczeństwo, że lekarzom i pielęgniarkom ich zabraknie? O to między innymi Marcina Prusaka, rzecznika prasowego słupskiego szpitala, zapytał Daniel Klusek.

Szyje, kto może
Maseczki to dziś jeden z najbardziej pożądanych towarów. A ponieważ nie można ich kupić, mieszkańcy regionu sami je szyją. Dla siebie, ale przede wszystkim dla instytucji i placówek, między innymi dla pracowników słupskiego szpitala, funkcjonariuszy, a nawet dla dzieci. Przekazują im też rękawiczki, kombinezony, a nawet okulary ochronne. O akcji szycia maseczek i o tym, jak się do niej włączyć, mówi Danuta Wawrowska, koordynatorka tego przedsięwzięcia Danuta Wawrowska.

Dziecko uratowane przez policjantów
Policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku uratowali życie 1,5 rocznemu chłopcu. Mały Olek zakrztusił się i zaczął się dusić.

Do Ustki pociągiem nie pojedziesz
 Przynajmniej do 13 kwietnia nie pojadą pociągi na trasie Słupsk – Ustka. POLREGIO zawiesza kursy z uwagi na epidemię koronawirusa.

Pożary w dwóch pałacach
W nocy spłonęły dwa zabytkowe pałace w Główczycach i Kończewie. Policja ustala przyczyny obu pożarów.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe