Obserwator 22.04.2020

  • 22.04.2020, 17:30
  • TV Słupsk
22_04_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Ratusz nieco bardziej otwarty
Od środy można załatwić sprawy w słupskim Urzędzie Miejskim nie tylko telefonicznie, ale także osobiście. Urzędnicy na mieszkańców czekają przy siedmiu stanowiskach. Aby się z nimi spotkać trzeba się jednak umówić telefonicznie. Od przyszłego tygodnia ratusz będzie czynny dłużej.

Matma na maseczkach
Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zainicjowali akcję pod hasłem „Chronię siebie i swoich bliskich, a w wolnym czasie nie rezygnuję z matematyki”. W jej ramach młodzi słupszczanie stworzyli kreatywne „matematyczne maseczki” promujące królową nauk.

Usiądziemy na klawiszach
Zmieniają się parki w centrum miasta, w których trwają prace rewitalizacyjne. W parku Waldorffa pojawiły się już ławki w kształcie klawiszy fortepianu. Natomiast w Parku Powstańców Warszawskich będą miejsca zabaw dla młodszych i starszych.

Wirus odwołuje imprezy
Z powodu pandemii nie uda się zrealizować wszystkich wydarzeń, na które miasto przekazało pieniądze organizacjom pozarządowym. Zagrożone są głównie imprezy sportowe i kulturalne. Część z nich może zostać przeniesiona i odbyć się w mniejszym zakresie.

Cmentarze otwarte codziennie
Od tego tygodnia zmieniają się godziny otwarcia cmentarzy. Teraz groby bliskich będziemy mogli odwiedzać każdego dnia. Bez problemu można również wejść do parków i lasów.

Wieżyczka wróciła po dekadach
Na dachu remontowanego budynku dworca PKP w Ustce zamontowano replikę charakterystycznej wieżyczki. Znaliśmy ją dotąd tylko z historycznych fotografii.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe