Obserwator 2020.05.20

  • 20.05.2020, 17:50
  • redakcja TV Słupsk
TO JEST TO! Miasto zostanie ZALANE LEDAMI - przegląd wiadomości
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Więcej światła w mieście

Zakończył się montaż lamp na ulicy Braci Staniuków w specjalnej strefie ekonomicznej. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na oświetlenie drogi prowadzącej do nowego schroniska dla zwierząt i dalej- do oczyszczalni ścieków. Na ukończeniu jest też największa miejska inwestycja świetlna czyli wymiana opraw w całym Słupsku.

 

Wiaty czyste, autobusy pełniejsze

W Słupsku zakończyła się druga akcja dezynfekowania wiat przystankowych. Na trasę wyjechały też kolejne autobusy, w których teraz może jednocześnie jechać więcej pasażerów niż przez ostatnie tygodnie. Rząd odmraża komunikację publiczną.

Międzypokoleniowo nad rzeką

Przy Słupi w okolicy Miejskiej Biblioteki Publicznej powstanie baszta i budynek przymurny. Trwa wybór wykonawcy tych inwestycji. W budynkach będzie miejsce dla pasjonatów historii, streetworkerów i seniorów.

 

Zatrzymał pijanego kierowcę

Przytomność mieszkańca Zatorza powstrzymała kompletnie pijanego kierowcę od jazdy samochodem. 42-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu prowadzenia aut i prawie trzech promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do trzech lat więzienia.

 

Napad ze sztangą w ręku

Zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu usłyszeli wczoraj mężczyźni, którzy pobili 40-latka. Napastnicy pobili swoją ofiarę stalową sztangą.

 

Ustecki, mega patchwork

Mamy dla Was kwarantannową misję – takimi słowami animatorzy z Domu Kultury w Ustce rozpoczęli akcję "Kulturalny Patchwork". W jej ramach powstanie gigantyczna patchworkowa instalacja, którą wspólnie stworzą ustczanie. Pierwsze fragmenty już trafiły do organizatorów.

redakcja TV Słupsk

Podziel się:Pozostałe