Obserwator 2020.05.21

  • 21.05.2020, 17:25
  • TV Słupsk
21_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Żłobki, przedszkola i szkoły otwarte
W najbliższy poniedziałek ponownie będzie można przyprowadzić dzieci do żłobków, przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych. Wszędzie obowiązywać będą rygory sanitarne. Zanim jednak opiekunki najmłodszych dzieci wrócą do pracy, przejdą testy na koronawirusa.

Chętnych więcej niż miejsc
Zakończył się nabór do samorządowych żłobków w Słupsku. Niemal pięćdziesięcioro dzieci trafiło na listę rezerwową. Wciąż można natomiast zgłaszać maluchy do miejskich przedszkoli. Nabór do tych placówek został przedłużony.

Wracają szczepienia
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa ponownie można zgłaszać się na badania i szczepienia do miejskich przychodni w Słupsku.

Park zmienił oblicze
Ulica Szarych Szeregów wraz z przyległym pl. Powstańców Warszawskich gruntownie zmieniają swe dotychczasowe oblicza. Piękny niegdyś, a potem przez lata jakby zapomniany park zyskuje nowe funkcje, a w miejscu zlikwidowanego wodotrysku za dwa miesiące ma pojawić się nowa fontanna.

Pożegnanie z mundurem
Po 27 latach służby na emeryturę przechodzi Krzysztof Ulaszek, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Tę funkcję starszy brygadier Krzysztof Ulaszek pełnił przez ostatnie sześć lat. Jego następcę poznamy niebawem. Kandydata wskaże komendant wojewódzki, po akceptacji przez prezydent miasta i starostę. Podczas spotkania z dziennikarzami odchodzący szef słupskich strażaków dziękował za współpracę i podsumowywał swoją służbę.

Kultura w sieci
Choć w teatrach ponownie mogą się odbywać próby do spektakli, słupskie sceny jeszcze nie przygotowują się do nowych przedstawień. Nowy Teatr i Teatr Tęcza mają jednak plany na kolejne premiery, zarówno na swoich scenach, jak i w internecie.

Ułatwienia na ekodotację
Urząd Miasta Ustka podpisał porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w zakresie wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”. Ma to poprawić efektywność programu, a także wpłynąć na przyspieszenie i polepszenie jego realizacji.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe