Obserwator 2020.05.26

  • 26.05.2020, 17:22
  • TV Słupsk
26_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze


Uczniowie już w świetlicach
Niespełna 200 uczniów z klas 1-3 przyszło w poniedziałek do słupskich szkół podstawowych. W Szkole Podstawowej nr 4, którą odwiedziliśmy z kamerą, dzieci było zaledwie 12, choć w ubiegłym tygodniu deklaracji było nieco więcej. Tam trwały zajęcia opiekuńcze, będzie też czas na edukację.

Maluchy pod opieką
Po ponad dwóch miesiącach otwarto dla dzieci miejskie żłobki i przedszkola. Choć miejsc zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowano dla nich znacznie mniej, niż przed wybuchem pandemii , niewielu rodziców zdecydowało się na przyprowadzenie dzieci na zajęcia opiekuńcze.

Nauczyciele są zdrowi
Zanim nauczyciele i inni pracownicy miejskich żłobków, przedszkoli i szkół wrócili do pracy z dziećmi, przeszli testy na obecność koronawirusa. U wszystkich 800 osób wyniki były negatywne, choć u części z nich trzeba było wykonać badania szczegółowe.

Tonął w porcie, uratowali go policjanci
Funkcjonariusze słupskiej i usteckiej komendy uratowali życie 64-latka, który tonął w kanale portowym w Ustce. Mężczyzna pośliznął się, wpadł do wody i wołał o pomoc. Jego krzyk słyszał świadek, który zadzwonił na numer alarmowy 112.

Spotkanie samorządowców
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta kraju, spotkał się z samorządowcami z regionu słupskiego. Z wójtami gmin rozmawiał o problemach samorządów i braku wystarczającej pomocy rządu w walce z koronawirusem.

Szybciej pociągiem do Gdańska za kilka lat
Cały czas jest nadzieje na drugi tor kolejowy w stronę Trójmiasta. Zapadła pozytywna decyzja środowiskowa dla modernizacji linii kolejowej 202 Gdynia–Słupsk. Prace mogą najszybciej ruszyć w przyszłym roku.

Potrzeba krwi
O ponad jedną trzecią w ostatnich tygodniach spadła ilość krwi oddanej przez dawców w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. A krew wciąż jest potrzebna, szczególnie grupy 0 i ta o odczynniku Rh-.

Burmistrz na czacie
Kolejny raz burmistrz Jacek Graczyk spotkał się z mieszkańcami na internetowym czacie. Nie
zabrakło tematów nurtujących ustczan w tym kwarantanny.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe