Obserwator 2020.05.27

  • 27.05.2020, 17:18
  • TV Słupsk
27_05_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Święto laborantów
Choć nie zawsze ich widzimy przy pracy, są bardzo ważnymi przedstawicielami zawodów medycznych. To również od ich pracy zależy ustalenie właściwej diagnozy i terapii. 27 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego.

Więcej badań na COVID-19 w Słupsku
Więcej testów na obecność COVID-19 będzie mógł wykonać słupski szpital. Placówka dysponuje bowiem nowym, wydajniejszym urządzeniem do badań laboratoryjnych. Jednocześnie szpital zakończył badania pracowników na obecność koronawirusa.

Rodziny już na swoim
Ponad 30 rodzin w najbliższych dniach wprowadzi się do nowego bloku komunalnego przy ul. Długiej w Słupsku. Wszystkie oddadzą miastu dotychczas zajmowane lokale, które z kolei trafią do mieszkańców oczekujących na liście mieszkaniowej.

Nowy komendant straży pożarnej
Starszy kapitan Krzysztof Trocki, dotychczasowy dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 jest od wtorku nowym komendantem miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Na tym stanowisku zastąpił starszego brygadiera Krzysztofa Ulaszka, który w poniedziałek przeszedł na emeryturę.

PO chce budowy S6
Słupska Platforma Obywatelska rozlicza rząd Prawa i Sprawiedliwości z niezrealizowanej obietnicy dokończenia budowy drogi ekspresowej S6. PO nie wyklucza kolejnych akcji protestacyjnych, które wymogą na rządzących zrealizowanie tej inwestycji.

Elki wróciły na ulice
Od kilku dni na słupskich ulicach ponownie można zobaczyć dziesiątki samochodów szkół nauki jazdy. To znak, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczął egzaminowanie kandydatów na kierowców. W pierwszym tygodniu po przerwie zdawalność części teoretycznej była znacząco wyższa niż kilka tygodni temu.

Wracają połączenia
Już za dwa tygodnie na trasę Słupsk-Ustka wrócą pociągi. Swoje kursy do kurortu i innych miejscowości w regionie przywrócili także lokalni przewoźnicy autobusowi.

 

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe