Za prędkość. Policjanci odebrali 7 praw jazdy

  • 01.06.2020, 20:18
  • Tomasz Częścik
Za prędkość. Policjanci odebrali 7 praw jazdy KMP w Słupsku Policjanci podczas kontroli prędkości pojazdów.
Policjanci słupskiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy. Powodem 7 interwencji było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

To już olejna taka akcja słupskiej policji. Tym razem policjanci zatrzymali 7 praw jazdy osobom, które rażąco przekroczyły prędkość. Wyniki pomiarów kierujących w wieku od 23 do 53 lat wynosiły od 105 do 130 km/h. W 6 przypadkach policjanci nałożyli mandaty i punkty karne, a w 1 skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

- Policjanci ponownie apelują o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą. Statystycznie prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy o stosowaniu się do ograniczeń – mówi Monika Sadurska, oficer prasowy słupskiej policji 

W samym maju na terenie powiatu słupskiego policjanci słupskiej drogówki ujawnili blisko 40 rażących naruszeń prędkości. W tym okresie zdarzyły się 2 wypadki, w których zginęły 3 osoby, a prawdopodobnie przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci zapowiadają nieustanne kontrole drogowe i stanowcze reakcje na nieprzestrzeganie przepisów.

Tomasz Częścik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe