Obserwator 2020.06.02

  • 02.06.2020, 17:18
  • TV Słupsk
02_06_obserwator-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Parkowanie? Nie ma sprawy
Sąd Okręgowy oddalił sprawę z powództwa adwokata Bartosza Fieducika przeciwko miastu Słupsk. Prawnikowi nie podobało się, że samorząd nie zawiesił w czasie koronawirusa funkcjonowania strefy płatnego parkowania. Najpierw domagał się tego w liście otwartym, potem skierował sprawę do sądu. Sąd jednak stwierdził, że powództwo jest bezzasadne i w całości je oddalił.

Słupski zabytek wśród najlepszych w kraju
Biały Spichlerz został wyróżniony w konkursie „Zabytek zadbany 2020”! Konkurs przeznaczony jest dla zabytków wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych. Spichlerz figuruje w tym rejestrze od 10 kwietnia 1965 roku.

Wielki szacunek dla wolontariuszy
Widzialna ręka w Słupsku podsumowała działalność. W akcji pomocy w ramach walki z koronawirusem udział wzięło blisko 200 wolontariuszy.

Autobusy jeżdżą już normalnie
Po kilku tygodniach ograniczeń spowodowanych koronawirusem, autobusy w Słupsku wróciły już do rozkładu jazdy znanego sprzed pandemii. Z niewielkimi tylko zmianami, bo od początku czerwca obowiązuje już wakacyjny rozkład jazdy. Większe zmiany czekają pasażerów dopiero jesienią.

Koszenie tylko niezbędne
Miesiąc później niż zwykle w mieście rozpoczęła się akcja koszenia traw. Kosiarki pracują jednak głównie w pasach drogowych przy najważniejszych ulicach. Przycinka ma poprawić widoczność na drogach i chodnikach. Rzadziej wykonywana będzie z powodów estetycznych. Wszystko przez suszę.

Imprezy (być może) dopiero za rok
Pomysły, które mieszkańcy Słupska wybrali w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim, realizowane są niemal zgodnie z planem. Niemal, bo nie wiadomo, czy uda się zrealizować tak zwane działania społeczne, czyli wydarzenia kulturalne, sportowe i edukacyjne.

Wokół rzeki sto lat temu
Pierwsza po odmrożeniu wystawa w słupskiej herbaciarni. Tym razem Muzeum Pomorza Środkowego zabiera nas na wyprawę nad rzekę, ale w czasach przed II wojną światową.

CIS wystartowało po pandemii
 Usteckie Centrum Integracji Społecznej wznawia działalność. Uczestnicy programów realizowanych przez CIS już wykonują usługi dla miasta i mieszkańców. Placówka zapewnia, że będzie udzielać wsparcia, dla tych którzy stracili pracę w wyniku epidemii.

TV Słupsk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe