Pijani na drodze!

  • 09.06.2020, 18:32
  • Tomasz Częścik
Pijani na drodze! KMP w Słupsku Policjant podczas kontroli drogowej
Dwóch pijanych kierowców zatrzymali słupscy policjanci. Jednego z nich ujął funkcjonariusz będący w czasie wolnym. Ponadto zatrzymano 3 kierowców posiadających sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i ukarano 76 osób, które nie stosowały się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W miniony weekend słupscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które podejrzewali o popełnianie przestępstw drogowych. Będąc w stanie nietrzeźwości, "za kółko" zdecydowały się wsiąść 2 osoby w wieku od 22 do 54 lat. 22-latek swoją niebezpieczną jazdą zwrócił uwagę policjanta będącego po służbie. Funkcjonariusz zobaczył jak młody mężczyzna uderzył pojazdem marki Honda w ogrodzenie, a następnie zostawił swój pojazd i zaczął uciekać. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Nie dopuścił on do ucieczki i powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Drugą osobą, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości to 54 mężczyzna, który swoją jazdę zakończył uderzając w znak drogowy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Obaj mężczyźni odpowiedzą wkrótce przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.

 

Ponadto w trakcie weekendu funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców w wieku od 23 do 59, którzy kierowali pojazdami pomimo wydanym przez sąd zakazom. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Tylko w ten weekend, pomimo niesprzyjających warunków i mokrej nawierzchni, funkcjonariusze ze słupska nałożyli 76 mandatów za niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także zatrzymali prawa jazdy na 3 miesiące 5 kierującym, którzy zdecydowali się jechać za szybko o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.

Tomasz Częścik

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe