Obserwator 2020.06.25

  • 25.06.2020, 18:10
  • Grzegorz Kurlapski
25_06_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś w Obserwatorze

Prezydent z absolutorium
Radni udzielili prezydent miasta wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Nie obyło się jednak bez gorącej chwilami dyskusji. Podczas środowej sesji zapadły też decyzje dotyczące finansów, inwestycji oraz nazw rond i skweru.

Chodniki jak nowe
Wymianę nawierzchni chodnika i parkingów przy ul. Mickiewicza zapowiadają władze miasta. Remont ma się odbyć w ramach gminnego programu rewitalizacji. Niebawem odbędą się w tej sprawie konsultacje społeczne.

Niebawem pojedziemy nową drogą
Kończy się budowa ul. Legionów Polskich i fragmentu ul. Zaborowskiej. W sumie powstanie niemal kilometr drogi. Prace mają się zakończyć w połowie lica. A już ruszają konsultacje społeczne dotyczące budowy kolejnego fragmentu ul. Legionów Polskich.
 
Autobusy mówią po nowemu
Nowe komunikaty z głośników i wyświetlaczy w autobusach usłyszeć i zobaczyć już mogą pasażerowie komunikacji miejskiej w Słupsku. Zmieniły się też nazwy dziesięciu przystanków.

Fontanny zostaną suche
Nie ma szans na to, by miejskie fontanny w Słupsku w tym sezonie trysnęły wodą. Wszystko przez koronawirusa.

Opłata uzdrowiskowa
Władze Ustki przypominają o obowiązku pobierania opłaty uzdrowiskowej. Inkasentem tej opłaty są przedsiębiorcy świadczący usługi noclegowe dla turystów.

Pandemia w oczach dzieci
Pandemia koronawirusa wywarła ogromny wpływ na społeczeństwo. Także na najmłodszych. W  Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Słupsku otwarto właśnie wystawę najmłodszych poświęconą tematyce pandemii.

Fotograficzny rozruch na wakacje
Wakacje w Ustce startują z przytupem. Na początek przygotowany został konkurs fotograficzny dla turystów pod hasłem zostań mistrzem wypoczynku.

Grzegorz Kurlapski

Podziel się:


Pozostałe