Obserwator 2020.06.30

  • 30.06.2020, 17:24
  • TV Słupsk
30_06_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

W regionie wygrał Trzaskowski
43 procent poparcia uzyskał w Słupsku Rafał Trzaskowski w pierwszej turze wyborów na urząd prezydenta RP. Na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 10 procent mieszkańców mniej. Prezydent Warszawy wygrał też w powiecie słupskim, choć tam jego przewaga nad głównym rywalem była niewielka.

Koronawirus w usteckim samorządzie
Pierwszy przypadek koronawirusa w Ustce. Na Covid 19 zachorował szef jednej z miejskich spółek. Kwarantanną objęto kilkanaście osób ze ścisłego kierownictwa usteckiego ratusza w tym burmistrza.

Burmistrz z absolutorium
Jeszcze przed kwarantanną usteckich samorządowców podczas czerwcowej sesji Burmistrz Jacek Graczyk przedłożył do oceny sprawozdanie z realizacji budżetu miasta Ustka za 2019 r. Radni jednogłośnie udzielili Burmistrzowi absolutorium oraz wotum zaufania.

Wypadek w Bierkowie
22 letni mężczyzna będąc pod wpływem narkotyków spowodował wypadek drogowy na trasie Słupsk-Bierkowo. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19-tej. O szczegółach Monika Sadurska - oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

Zmiany w autobusach
Od lipca kursy linii autobusowej numer 15 kończyć się będą na pętli przy Centrum Handlowym Jantar przy ul. Kołobrzeskiej. To jednak nie jedyne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Ich troje, ich miłość
„Wzór na pole trójkąta” to najnowsza premiera słupskiego Nowego Teatru i pierwszy tytuł wystawiony po ponad trzech miesiącach przerwy spowodowanej koronawirusem. Spektakl opowiada o trudnej miłości trzech osób. Stawia też pytania o granice naszej tolerancji, otwartości i wolności.

Tłumy u Karola
Kilkaset osób wysłuchało pierwszego z ośmiu koncertów w ramach letniego cyklu Garden Party u Karola. Na początek orkiestra słupskiej filharmonii zagrała perły epoki romantyzmu. Kolejny koncert w najbliższą niedzielę.

Zabawa na przesilenie
Przesilenie – pod takim hasłem w sobotnie popołudnie i wieczór odbyła się impreza na powitanie lata w Parku Kulturowym Klasztorne Stawy. Były prezentacje i warsztaty, muzyka i pokazy. Wielu wieczór zakończyło na seansie letniego kina samochodowego.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe