Obserwator 2020.07.28

  • 28.07.2020, 19:18
  • TV Słupsk
28_07_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziś w Obserwatorze

61 – u tylu mieszkańców Słupska i powiatu potwierdzono już obecność koronawirusa. We wtorek służby sanitarne poinformowały o zakażeniu młodej kobiety ze Słupska. Od początku weekendu przybyło w regionie 13 zakażonych. Stan wszystkich jest dobry. W Słupsku i powiecie wyzdrowiały już 24 osoby. W sumie w województwie pomorskim potwierdzono koronawirusa łącznie u 847 osób. 39 chorych zmarło.

25-latek ze Słupska okradł dwa magazyny oraz sklep. Ukradł złom, alkohol, słodycze i pieniądze. Krótko po skokach wpadł dzięki policjantom z drogówki.

W ręce słupskich policjantów wpadł także  33-latka posiadający znaczną ilością narkotyków. Słupszczanin ukrywał kilkaset gramów amfetaminy w reklamówce.

Pierwszy w mieście punkt pomocy okresowej uruchomiono w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomi Społeczne. Kobiety i dziewczęta mogą stamtąd za darmo pobrać środki higieniczne niezbędne podczas miesiączki.

Zakończyła się przebudowa Parku Powstańców Warszawskich. Powstał tam duży teren rekreacyjny, który pasem zieleni oddzielony jest od części oficjalnej z pomnikiem. W centralną część parku po latach wróciła fontanna. Mieszkańcy już spędzają tam wolny czas.

Uwaga kierowcy poruszający się drogą między ulicami Kozietulskiego i Kniaziewicza. Zmieniła się tam organizacja ruchu. Teraz ci wyjeżdżający ze stacji paliw będą musieli udzielić pierwszeństwa jadącym do i z dyskontów.

Jarmark Wakacyjny zyskał już stałe grono miłośników. Imprezy przy ul. Nowobramskiej odbywać się będą co weekend do końca wakacji.

Kolejny raz zmagali się słupscy i nie tylko szachiści. W świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy Al. H. Sienkiewicza 8 w Słupsku odbył się 4 turniej VIII edycji Grand Prix miasta Słupska w szachach szybkich.

Łatwiej będzie zbierać ustecką opłatą uzdrowiskową. Miasto wdraża nowoczesny system elektroniczny

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe