COVID-19 nie odpuszcza! Kolejne zakażenia w Mowi Poland! | Obserwator 30.07.2020

  • 30.07.2020, 18:44 (aktualizacja 30.07.2020, 18:47)
  • Mateusz Skulski
loadingŁaduję odtwarzacz...

Koronawirus w Słupsk i regionie nie odpuszcza. W czwartek służby sanitarne potwierdziły kolejne zakażenia: u kobiety w średnim wieku ze Słupska oraz u kobiety i mężczyzny w starszym wieku z powiatu słupskiego. W środę z kolei Sars-Cov-2 potwierdzono u dwóch młodych kobiet ze Słupska. Wszystkie te przypadki zaliczone są do ogniska koronawirusa w firmie Mowi w Duninowie. Stan zdrowia zakażonych osób jest dobry. W sumie w regionie potwierdzono już 66 przypadków Sars-Cov-2. 29 w Słupsku i 37 w powiecie. W ciągu ostatniego tygodnia liczba zakażonych wzrosła o 21 osób.

Zmiany budżetowe i skargi przedsiębiorcy na prezydent miasta były głównymi tematami środowych obrad Rady Miejskiej w Słupsku. Umowami zajmie się komisja rewizyjna. Radni wciąż obradowali częściowo zdalnie.

Usteccy policjanci zlikwidowali hodowlę marihuany prowadzoną przez 27-latka z powiatu. Ustczanin wezwał policję do awantury domowej, ale odpowie za posiadanie marihuany. Na jego posesji policjanci znaleźli krzaki konopi indyjskich.

Absolwenci szkół podstawowych w czwartek i w piątek poznają wyniki egzaminów, które pisali w połowie czerwca. Potem będą mieli kilka dni na dostarczenie certyfikatów z wynikami do wybranych szkół średnich. Uczniowska nerwówka skończy się najpóźniej 19 sierpnia.

Pamiątkową tablicę poświęconą Isabel Sellheim odsłonięto w czwartek na budynku przy ul. Wandy 3. Tam w 1929 roku urodziła się i przez lata mieszkała późniejsza Honorowa Obywatelka Miasta Słupska. Tablicę odsłonięto w drugą rocznicę jej śmierci.

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, przypadnie 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku jednak nie będzie ani uroczystych miejskich obchodów, ani rekonstrukcji walk powstańczych. Tego dnia natomiast rondu u zbiegu ulic Łady-Cybulskiego, Szafranka i Aluchny-Emelianow nadane zostanie imię doktor Haliny Jastrzębskiej. Patronka ronda była sanitariuszką, żołnierką Armii Krajowej, a po wojnie, już w Słupsku, wieloletnią ordynator dziecięcego oddziału zakaźnego. O miejskich obchodach rocznicy wybuchu powstania mówi prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Jest szansa na reaktywacje linii kolejowej Korzybie Bytów. Trasa zamknięta jest od kilkudziesięciu lat. Jej wskrzeszenia chcą samorządowcy z naszego regionu Ósmy raz seniorzy zmagali się w Ustce. Tym razem jednak spartakiada miała inną formę. Wszystko przez pandemię.

Mateusz Skulski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Nowa Telewizja Słupsk jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe