Obserwator 2020.08.19

  • 19.08.2020, 19:56
  • TV Słupsk
19_08_obserwator_slupsk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Centrum rehabilitacji w Ustce
W budynkach szpitalnych w Ustce powstanie Centrum Rehabilitacji i Opieki Długoterminowej. Inwestycja ma być gotowa za niespełna dwa lata i kosztować będzie nieco ponad 20 milionów złotych.

Szkoły czekają na uczniów
Jeszcze niemal 100 miejsc czeka na pierwszoklasistów w słupskich szkołach średnich. Większość w technikach i szkołach branżowych. Ci, którzy chcą się uczyć w liceach, mają jeszcze szansę na dostanie się do klasy graficzno-informatycznej w IV LO oraz do Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Technicznych. Rekrutacja zakończy się 27 sierpnia.

Policyjna mapa śmierci
Na stronie internetowej słupskiej policji znaleźć można mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, do jakich doszło w naszym kraju od początku wakacji. Warto, by poznali ją kierowcy, zanim usiądą za kierownicą.

Bilety już czekają
W kasie słupskiej filharmonii można już kupić bilety na koncerty 54. Festiwalu Pianistyki Polskiej. Wydarzenie rozpocznie się 5 września i potrwa sześć dni. Jedną z gwiazd będzie Leszek Możdżer, który w sali filharmonii zagra dwa koncerty. O przygotowaniach i o tym, jaką muzykę usłyszymy, mówi Mieczysław Jaroszewicz, prezes Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, organizator festiwalu.

Tężnia oficjalnie otwarta
Choć mieszkańcy i turyści mogą z niej korzystać już od kilku tygodni, w sobotę oficjalnie otwarto tężnię solankową w Parku Usteckich Stoczniowców. Podczas uroczystości zagrała Ustecka Orkiestra Dęta.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe