Obserwator 2020.08.20

  • 20.08.2020, 17:18
  • TV Słupsk
20_08_obserwator_slupsk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Czas na nasze pomysły
Od dzisiaj można w słupskim ratuszu składać pomysły na inwestycje sfinansowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Na zadania – od ogólnomiejskich, po społeczne – są do wydania trzy miliony złotych. Podczas głosowania każdy mieszkaniec będzie mógł wskazać sześć pomysłów, które będą sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego. Jakie to będą inwestycje i wydarzenia, okaże się 16 listopada.

Na Banacha po nowemu
Na ul. Banacha, na odcinku między ulicami Breille’a i Riedla, zmieni się organizacja ruchu. Mniej będzie miejsc dla samochodów, więcej dla pieszych. To kompromis między urzędnikami, mieszkańcami i działkowcami.

Rondo Kolejarzy
Rondo u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Sobieskiego oficjalnie nosi już imię Kolejarzy Słupskich. W czwartek je otworzyły władze miasta oraz byli i obecni kolejarze.

Pół miliona dla dzieci
Sprzęt komputerowy i audiowizualny dla dzieci z pieczy zastępczej kupi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Pieniądze – ponad pół miliona złotych – udało się pozyskać z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Sprzęt trafi do 130 dzieci z terenu całego miasta. Posłuży im do nauki, jeśli ta ponownie będzie prowadzona zdalnie.

Dotacje na ekologię
Mieszkańcy Ustki będą mogli liczyć na pieniądze na wymianę pieców czy montaż odnawialnych źródeł energii. Radni zdecydowali o tym na specjalnej sesji.

Rekwizyty dla letników
Dom Kultury w Ustce przygotowuje na początek września parateatralne zdarzenie pod tytułem „Letnicy przyjechali”. Mieszkańcy mogą w tym pomóc, wypożyczając aktorom stare meble i rekwizyty.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe