Obserwator 2020.10.15

  • 15.10.2020, 18:25
  • TV Słupsk
15_10_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Wandale niszczą elewacje
Siedziby szkół i instytucji, mury, kamienice i mosty – to miejsca zniszczone w ostatnich tygodniach przez wandali. Miejscy urzędnicy zawiadamiają policję i liczą straty. A te nie są małe, bo sięgają 100 tysięcy złotych.

Orły Engela trenują w Ustce
W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce gościł Jerzy Engel, selekcjonera reprezentacji Polski w latach 2000-2002. Trener objął honorowym patronatem oddział mistrzostwa sportowego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika.

Posłuchać o Witkacym
20 audioprzewodników jeszcze w październiku pojawi się w słupskim Muzeum Pomorza Środkowego. Dzięki tym urządzeniom wystawy prac Witkacego i artystów współczesnych będą dostępne także dla osób niedosłyszących i niedowidzących.

Emcek już prawie gotowy
Jeszcze w październiku ma się zakończyć remont emceku przy alei 3 Maja. To osiem miesięcy później niż początkowo zakładano.

Plastyka, fotografia i film w Drzewniaku
Ponad 200 prac plastycznych oraz fotograficznych wpłynęło na V edycję konkursu organizowanego przez Liceum Plastyczne w słupskim Drzewniaku. Tegoroczna edycja jest nietypowa.

Śpiewali Niemena
Cztery dni trwała czternasta edycja Festiwalu Młodych Talentów Niemen non stop. Główną jego częścią był konkurs [email protected] Grand Prix jury przyznało Aleksandrze Bujak w duecie Yanka.

Czarni wygrali u siebie
Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo – w pierwszej lidze koszykówki mężczyzn nie ma silnych na drużynę Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk. W środę Czarni pokonali na własnym parkiecie ekipę Energi Kotwicy Kołobrzeg.

Po książkę do paczkomatu
„Książka w paczkomacie” to kolejny pomysł Biblioteki Miejskiej w Ustce na dotarcie do nowych czytelników i tych, którzy z powodu epidemii Covid-19 nie mogą z różnych względów przyjść osobiście do Biblioteki. Od kilku dni usteccy czytelnicy mają możliwość zamawiania książek do wybranego paczkomatu na terenie miasta.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe