Obserwator 2020.11.18

  • 18.11.2020, 20:17
  • TV Słupsk
18_11_obserwator.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
serwis informacyjny

Dziś w Obserwatorze

Szpital potrzebuje pomocy
Słupski szpital apeluje do mieszkańców o wsparcie. Potrzebne są przede wszystkim środki pierwszej pomocy dla pacjentów covidowych. To jednak nie jedyne potrzeby szpitala i pacjentów.

Czekając na egzamin
Nawet trzy tygodnie muszą czekać kandydaci na kierowców na egzamin teoretyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku. Kolejki chętnych rosną, mimo że egzaminy odbywają się nawet w soboty.

Cmentarz będzie większy
O niemal hektar powiększy się powierzchnia słupskiego starego cmentarza. Teren od strony ul. Jana Druyffa jest właśnie porządkowany. Docelowo powstanie tam kolumbarium i miejsce na ziemne groby urnowe.

Rośnie liczba zgonów
We wrześniu i w październiku umarło w Słupsku znacznie więcej osób niż w analogicznych miesiącach w poprzednich latach. Ostatniego dnia października pochówków było tak dużo, że nie wszystkie uroczystości pogrzebowe mogły się rozpoczął w cmentarnej kaplicy.

Piątek krwiodawców
W najbliższy piątek na placu przed słupskim Urzędem Skarbowym przy ul. Szczecińskiej stanie specjalny autobus – mobilny punkt poboru krwi. Choć akcję organizuje Krajowa Administracja Skarbowa, oddać krew może każdy chętny.

Ustecki film triumfował na festiwalu
Film promocyjny „Ustka lubimy być na fali” wywalczył pierwsze miejsce na XV festiwalu filmów turystycznych i korporacyjnych Film AT Festiwal w Warszawie. Impreza ma charakter międzynarodowy i jury z różnych krajów ocenia nadesłane filmy.

TV Słupsk

Podziel się:


Pozostałe